Margita

Sobota 13. júla 2024

Horoskop na káve

Pre "horoskop na káve" do Google zadávajte toto

Horoskop na káve

Charakteristika znamení zverokruhu

Znamenie Baran

Máte silný zmysel pre účel. Viete stanoviť tempo, s veľkým zápalom k dosiahnutiu cieľov. Zásoby energie máte prakticky nevyčerpateľné a nie je ľahké Vás unaviť. Často nie ste otvorený návrhom iných ľudí. Ľudia znamenia Baran, si často trvajú na svojom. Myslia si, že ich názory sú správne. Vašou najsilnejšou stránkou je odvaha. Ste šťastný, keď môžete byť vo vedení. Ľudia vo Vašom okolí, sú viac než spokojní, keď Vás môžu nasledovať. Pozrite si horoskop na dnes. Alebo horoskop pre Barana na zajtra. Či horoskop mesačný.
Farba znamenia: červená, tmavo červená
Šťastné čísla: 1, 9
Najlepšia kompatibilita s: Lev, Strelec, Váhy
Kamene znamenia: granát, opál, hematit, jaspis červený, železo

Liečivé kamene môžete kúpiť napríklad tu.


Znamenie Býk

Tak ako je býk poslušný, pokiaľ nie je v pokušení, tak aj s Vami je ľahké vychádzať, pokiaľ Vás niekto nevyprovokuje. Ste známy, pre Vaše odhodlanie a preto je Vás ťažké odradiť od cieľov. V partnerských vzťahoch, je pre znamenie Býk, najväčšou slabinou sebectvo. Avšak veľký význam dávate jednoduchosti a stabilite života. Preto sa niektorým okolo Vás, môže zdať, že ste nudný, alebo že Vám chýba vzrušenie. Prečítajte si dnešný horoskop. Nedočkaví môžu chcieť pozrieť horoskop na zajtra Býk.
Farba znamenia: zelená, oranžová žltá, ružová, zemské odtiene
Šťastné čísla: 6, 4
Najlepšia kompatibilita s: Panna, Kozorožec, Škorpión
Kamene znamenia: ametyst, citrín, koral červený, ruženín, meď

Znamenie Blíženci

Osoby znamenia Blíženci, sú hlavne kvôli nestálosti správania, často odlišní od ostatných. Napr. jeden deň môžete chcieť niečo a na druhý deň, môžete chcieť pravý opak. Táto nestálosť môže spôsobiť, že druhí ľudia, nebudú stíhať rozumieť Vaším motívom. Ale ste múdry a prispôsobivý. Ste dobrý rečník a vtipný, čo Vám môže priniesť veľmi dobrých kamarátov. Váš zmysel pre humor je nákazlivý a preto ste perfektný na každú párty. Ste veľmi zvedavý, radi sa učíte nové veci a spoznávate neznáme. Tým, že sa o veľa vecí zaujímate, tak aj veľa unikátnych informácií máte a druhí Vás môžu považovať za génia. Viete byť aj verný a melancholický. Vtedy potrebujete osobu, ktoré by ste mohli veriť vo všetkom. Pozrite si horoskop na dnešný deň. Pre zvedavejších horoskop na zajtra. Alebo Blíženci horoskop mesačný.
Farba znamenia: žltá, zelená
Šťastné čísla: 5, 9
Najlepšia kompatibilita s: Váhy, Vodnár, Strelec
Kamene znamenia: tigrie oko, ruženín, achát, karneol, akvamarín, ortuť

Znamenie Rak

Ste citlivejší ako ostatní a ostré slová druhých, Vás môžu hlboko raniť. Ľudia znamenia Rak, pomerne často dostávajú depresie. Máte sklony hľadať útechu v rodine, alebo u blízkych priateľov. Ale skoro si uvedomíte, že oni môžu poskytnúť, iba dočasné riešenie šťastia. Ste rodinne založená osoba a domov, je pre Vás najdôležitejšia vec v živote. Občas ste príliš temperamentný, priľnavý k druhým alebo sebecký. Prečítajte si horoskop na dneska. Taktiež link na horoskop na zajtra Rak.
Farba znamenia: fialková, morská zelená, svetlo modrá, strieborná
Šťastné čísla: 3, 7
Najlepšia kompatibilita s: Škorpión, Ryby, Kozorožec
Kamene znamenia: zafír, opál, jaspis zelený, perla, striebro

Znamenie Lev

Ste rodeným vodcom a chceli by ste byť zaradený do „vyššej“ spoločenskej vrstvy. Ste veľmi temperamentný, túžiaci po akcii a byť obdivovaný druhými. Znamenie Lev, má chuť po obdive, a často sa mu to dostane u pätolízačov, ktorí Vás môžu zraniť. Taktiež ste veľmi ambiciózny a snažíte sa dostať na vrchol, vo Vami zvolenej oblasti. Ak si niekto hľadá partnera, pri ktorom sa môže cítiť bezpečne počas nočných prechádzok, alebo prechádzok cez les, prednostne by si mal vybrať Vás. Pozrite si denný horoskop zadarmo. Pre zvedavých horoskop na zajtra Lev.
Farba znamenia: oranžová, zlatá
Šťastné čísla: 8, 9
Najlepšia kompatibilita s: Baran, Strelec, Vodnár
Kamene znamenia: achát, krištál, citrín, tigrie oko, rubín, zlato

Znamenie Panna

Panny majú silní zmysel pre dobro a zlo. Máte špeciálnu schopnosť vnímať postranné úmysly druhých. Pri rokovaniach s ostatnými, je znamenie Panna veľmi obozretné a vníma viac, než len ľudia hovoria. Väčšinou ste prehnane čistotný, čo sa môže ostatným, zdať až nenormálne. Pravdepodobne neradi dávate najavo svoju moc a bohatstvo v spoločnosti. Viete byť aj veľmi sebecký samostatný a cieľavedomý. Niekedy zanedbávate druhých a až neskoro prídete na to, že svet sa netočí okolo Vás. Keď sú panny príliš cieľavedomé a sebecké, dokážu zraniť city najlepších kamarátov alebo priateľov. Vtedy môžu o väčšinu z nich prísť a ocitnú sa v začarovanom kruhu samoty. Prečítajte si horoskop na dnešný deň. Alebo horoskop na zajtra Panna. Prípadne horoskop na mesiac.
Farba znamenia: námornícka modrá, odtiene zelenej
Šťastné čísla: 3, 5
Najlepšia kompatibilita s: Býk, Kozorožec, Ryby
Kamene znamenia: smaragd, zafír, achát, jantár, turkenit, ortuť

Znamenie Váhy

Ste veľmi vyrovnaný a preto vyhľadávate praktické riešenia. Taktiež ste veľmi energetický a veľmi flexibilný. Znamenie Váhy robí veci aktívne so zápalom, a preto má tendenciu, sa rýchlo vyčerpať. Slabou stránkou môže byť, že s druhými sa aj dokrvi pohádate, len aby ste dokázali, že máte pravdu. Taktiež ste náchylnejší k záchvatom zlosti. Inak všeobecne, ste veľmi dobrý hostiteľ a priateľ. Pozrite si horoskop na dnes zdarma. Nedočkaví môžu chcieť pozrieť horoskop na zajtra Váhy.
Farba znamenia: tmavo modrá, krémová
Šťastné čísla: 6, 9
Najlepšia kompatibilita s: Blíženci, Vodnár, Baran
Kamene znamenia: ónyx, unakit, ruženín, jaspis, akvamarín, howlit, ortuť

Znamenie Škorpión

S Vaším šarmom, máte schopnosť ľudí ľahko upútať. Ľahko môžete udržať pozornosť obecenstva, keď ste inteligentný a zábavný rečník. Ľudia a kamaráti, sú radi v spoločnosti znamenia Škorpión. Ste skvelý partner, pretože ste vášnivý a verný. Bývate veľmi tolerantný a nápomocný druhým, pokiaľ Vám niekto nezraní city. Často sa vyhýbate útokom, aj keď máte dosť skrytej odvahy. Zo slabých stránok Škorpióna sú najvýznamnejšie: manipulatívnosť, žiarlivosť, posadnutosť, nedôverčivosť a tvrdohlavosť. Prečítajte si horoskop na dnes a na zajtra. Zajtrajší horoskop Škorpión.
Farba znamenia: krvavo červená, hocijaká výnimočná
Šťastné čísla: 2, 4
Najlepšia kompatibilita s: Rak, Ryby, Býk
Kamene znamenia: karneol, malachit, achát, koral ružový, zafír, oceľ

Znamenie Strelec

Ľudia znamenia Strelci, majú dobré aj zlé inštinkty. Môžu byť celkom drzí a odmietnu, aj tú najlepšiu radu. Ale sú veľmi aktívni, otvorení novým možnostiam a outdoorovým aktivitám. Zaujímajú sa o všetky druhy športu a fyzické práce. Často vynikajú a dosahujú úspechy v atletike, alebo v inom fyzickom športe. Sú systematickí a úprimní. Môžu byť veľmi inštinktívni a často konajú bez uváženia, čo môže vytvoriť problémy. Vždy sa snažia napraviť vzťahové problémy s osobou, ktorú ľúbia. Sú náchylnejší, rýchlo sa unudiť a potom vyrušovať ostatných. Inak sú pozitívne mysliaci, priateľskí a úprimní. Pozrite si denné horoskopy. Prípadne horoskop na zajtra Strelec.
Farba znamenia: svetlo modrá, purpurová, žltá
Šťastné čísla: 5, 7
Najlepšia kompatibilita s: Baran, Lev, Blíženci
Kamene znamenia: opál, zafír, jaspis, sokolie oko, sodalit, ametyst, cín

Znamenie Kozorožec

Ste sebavedomý a radi si nastavujete vysoké ciele. Cítite sa spokojne, keď ostatní uznávajú Vaše kvality a schopnosti. Nevyhýbate sa riskovaniu, ale neriskujete bezhlavo. Predtým, ako znamenie Kozorožec niečo vykoná, všetko si viac krát premyslí, alebo nacvičí. Avšak vzťahy s inými, môžete mať pomerne komplikované. Často môžete bývať sebecký. Zvonka vyzeráte v pohode a kľudne, ale vo vnútri môžete byť veľmi zraniteľný. Dobrou stránkou je, že sa viete sami celkom dobre motivovať. Prečítajte si horoskop na dnes. Alebo horoskop na zajtra Kozorožec. Či horoskop mesačný.
Farba znamenia: tmavo zelená, tmavo modrá, čierna
Šťastné čísla: 2, 8
Najlepšia kompatibilita s: Býk, Panna, Rak
Kamene znamenia: akvamarín, krištáľ, ametyst, sodalit, jaspis, olovo

Znamenie Vodnár

Vodnári majú tendenciu, byť veľmi citliví a ľahko sa urazia na kritiku. Môžete byť obklopený veľa ľuďmi, ale v skutočnosti, iba pár z nich sú dobrí kamaráti. Ste úprimný a vyhýbate sa častým zmenám. Preferujete pokojný osobný život, pred adrenalínovými zážitkami. Len málokedy, máte hlbší citový vzťah k ostatným. Ste schopný začať s niekým vzťah, aj bez hlbších citových pocitov. Nedostatok citového prepojenia, Vás môže robiť trochu rezervovaným. Z čoho vyplýva, že môžete byť neprispôsobivý, necitlivý, vzdorovačný a dištancujete sa od ostatných. Pozitívnou stránkou je, že sa snažíte mať široký rozhľad a vedomosti z rôznych oblastí. Pozrite si horoskopy denne. Alebo horoskop na zajtra Vodnár.
Farba znamenia: nebesky modrá, modrá, fialová
Šťastné čísla: 1, 7
Najlepšia kompatibilita s: Blíženci, Váhy, Lev
Kamene znamenia: topás, opál, tyrkys, howlit, akvamarín, urán

Znamenie Ryby

Kto je narodený v znamení Ryby, je všeobecne poslušný človek. Ľahko vyhovie požiadavkám iných. Preto, môžete byť niekedy využívaný druhými. Vašou najvýznamnejšou črtou je, že ste veľký snílkovia. Radi žijete vo svojom svete fantázii, ktorý môže byť odtrhnutý od reality. Avšak ste veľmi očarujúca osoba, pretože na ľuďoch hľadáte, viac ich kladné stránky, ako záporné. Ryby sú veľmi romantické a vyhýbajú sa konfliktom. Keďže ste príliš sentimentálny, môžete mať často pesimistické názory. Dobrou stránkou je, že nie ste egoisti. Dokážete sa prispôsobiť rôznym situáciám. Ste roztomilý, čo Vám prináša veľa dobrých priateľov. Prečítajte si horoskop na dnes. Prípadne horoskop na zajtra Ryby. Alebo horoskop na mesiac.
Farba znamenia: morská zelená, levanduľová, bledo žltá
Šťastné čísla: 2, 6
Najlepšia kompatibilita s: Blíženci, Panna, Strelec
Kamene znamenia: rubín, zafír, koral, jadeit, ametyst, tyrkys, platina

Ako sa robia horoskopy?

Autor fotky: fotograf BBphoto

Ak viete po španielsky, môžete si prečítať španielske horoskopy tu.

Horoskopy majú pôvod v dávnej minulosti. Vtedy ešte pojem horoskop neexitoval a jednalo sa o predpovedanie budúcnosti. Keď ľudia žili ešte v kmeňoch a mali panovníkov, šamanov a dobývali sa ríše. Neexistovala vtedy hygiena ako teraz, bol mor a ľudia rozmýšľali hlavne nad vojnami a robotou na poliach, či stavbách. A práve vtedy chceli panovníci od svojich šamanov, aby im povedali kedy majú začať vojnu, aby vyhrali.


Chudák šaman si to z prsta vycucať nevedel, tak sa rozhodol, podľa toho ako sa mu páčila obloha. Pozrel sa na mesiac, slnko a hviezdy a tipol si budúcnosť. Takto počas života šamana, ho panovník žiadal veľmi veľa krát predpovedať výsledok vojny. Na základe štatistík, kde sa ktoré hviezdy, mesiac a slnko nachádzali, a ako vychádzali predpovede šamanovi, si šaman vytvoril jednoduché pravidlá na predpovedanie. Buď sa bude dariť, alebo nebude, alebo nevie, teda treba počkať na boj.


Keďže existovalo veľa kmeňov na Zemi, tak tie priateľské sa stretávali a šamani si vymieňali poznatky zo spoľahlivosti predpovedania budúcnosti podľa hviezd. Pravdaže sa ich poznatky veľmi líšili, pretože niekto vyhral vojnu počas splnu, niekto počas dňa, niekto počas polmesiaca. Ale to nevadilo. Podstatné pre šamanov bolo, že keď sa ich predpoveď nesplnila, mohli sa vyhovoriť na vymyslené pravidlá z hviezd, ktorým panovník nerozumel, ale dôveroval. Nápad predpovedania z hviezd, slúžilo ako alibi, pred popravou šamanov. Oni akože nemohli za to, že ich hviezdy oklamali.


Úspešnosť predpovedania z hviezd bola cez 50%.

Neskôr panovníci chceli od šamanov, aby už predpovedali všetko z hviezd. Od narodenia chlapca, ci dievčaťa po predpovedanie prírodných katastrof, dažďov, sucha, hladomor a podobne.


Takže ak na nejakú chorobu vymrela polovica osady, šaman pozrel na oblohu a poznačil si, kde sa nachádzajú hviezdy. Označil ich postavenie za, že sa nebude dariť v zdraví. Keď bolo veľké sucho a osada prišla o úrodu, šaman pozrel na oblohu a označil rozloženie hviezd za hladomor.


Keďže ročné obdobia sú pomerne pravidelné, dažde a vysoké teploty sú približne v rovnaké obdobia, tak predpoveď podľa hviezd vychádza cez 50% v rámci nejakého územia veľkosti štátu. Šamanom z rôznych kontinentov vychádzali rôzne štatistiky. Ale vtedy sa predpovedalo len panovníkom a žiadne horoskopy pre bežných ľudí neexistovali.


Až keď prišla moderná doba tlače a vydavateľstvá chceli ľudí, presvedčiť, aby každý deň mali dôvod na čítanie ich novín, tak majitelia vymysleli, že budú ľudom hovoriť, čo sa im stane v budúcnosti. Lebo každý je zvedavý, čo bude. Tak začali ku každému znameniu písať denne nejaký príbeh.

Aby príbeh nevyznel, ako úplný výmysel, keď sa nesplní, tak si vytvorili alibi, že ho robia podľa hviezd ako šamani. Lenže písať vždy iný príbeh 12 x za deň, 365 x do roka, to je 4 380 príbehov. Plus každý jeden keby sa mal posúdiť podľa postavenia hviezd, ako to robili šamani, tak to by žiaden človek za život nezvládol. Šamani robili dôležité predpovede cca 10 x ročne.


Vydavateľstvá si najali ľudí na písanie príbehov. Tí zjednodušili predpovedanie podľa postavenia mesiaca a slnka plus pár hviezd zo znamenia. Vedia, že slnko a mesiac je veľký a keď ho ľudom spomenú, tak hneď uveria, pretože slnko a mesiac existujú. Viac sa bežný človek nezamýšľa nad pôvodom príbehu, lebo ma svoje starosti na rozmýšľanie.


Približne od roku 1 995, ako sa internet začal bežne používať a vznikali veľké stránky www.azet.sk, www.zoznam.sk, www.sme.sk začali sa horoskopy rozmnožovať. Pretože najľahší spôsob denného prilákania ľudí na stránku je poskytovať e-mail a denný horoskop.


Ako vydavateľstvá medzi sebou súťažili, tak začali vymýšľať týždenne horoskopy, mesačné, partnerské, osobné horoskopy, na sex, na peniaze, na lásku, iba pre ženy horoskopy, iba pre mužov a ďalšie. Príbehy už píšu brigádnici a iné lacné pracovné sily. Preto ich kvalita je ako na aktualitách horoskopov, že v utorok pred Vianocami 2015, jednému znameniu odporúčali nemať dnes svadbu. No kto by už v utorok mal svadbu?


Myslím, že už začínate chápať, že predpovedanie budúcnosti z hviezd pre znamenia neexistuje. Existujú len tušenia založené na skúsenostiach z minulosti, ktoré sa dajú použiť napr. na predpovedanie počasia a ročných období.


Napríklad, predstavte si dieťa (znamenie strelec) vyrastajúce v rodine alkoholikov a dieťa (znamenie strelec) vyrastajúce v rodine milujúcich rodičov. Koľko dní v roku by mali tieto deti rovnaký deň? Podľa horoskopu všetkých 365.


Alebo predstavte si ženu rómku (rybu) s 5 deťmi v starom dome s ďalšími dvoma rodinami v ňom. Predstavte si ďalšiu ženu (rybu) manažérku s jedným dieťaťom v luxusnom byte v centre mesta. Koľko dní v roku zažijú tieto ženy rovnaký deň? Podľa horoskopov hocijakých, či denných, týždenných, mesačných, o sexe, láske a pod. budú mať 365 dní rovnakých?


Ľudskú budúcnosť môže ovplyvniť každý sám svojou pevnou vôľou, názormi a charakterom. Nehrá v tom žiadnu rolu znamenie, mesiac, slnko, hviezdy.


Môžeme sa baviť v teoretickej rovine, že mesiac a slnko nás ovplyvňujú, tým že spôsobujú deň a noc, zmeny teplôt a nálady. Ale osud a náladu Vám ovplyvní viac manžel, partner a dobrá výplata. Prípadne deti a politická situácia.


Pozitívnou správou na vymyslených príbehoch, teda horoskopoch je, že niektorí autori ich robia motivujúce. Horoskop nakave.sk sa Vám snaží podať informácie, ktoré Vás môžu obohatiť neskôr v budúcnosti. Možno si citátmi a našimi výrokmi zlepšíte charakter, alebo Vás prinútia zamyslieť sa nad niečím ľudským, nad čím ste sa nezamýšľali. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako zlepšiť svoju budúcnosť.


Naďalej Vám budeme písať horoskopy s odborne vymyslenými príbehmi s tipom, ako si poradiť v nepriaznivých situáciách.


Ešte pre zaujímavosť pár štatistík. Na počet obyvateľov, Slováci čítajú 2 x viac horoskopy ako Česi.

Štát Počet obyvateľov Počet ľudí čítajúcich horoskopy
Slovensko 5 400 000 300 000
Česko 10 500 000 200 000
Anglicky hovoriace krajiny 400 000 000 45 000 000


Na zasmiatie: takéto horoskopy hľadajú ľudia na internete: moderný horoskopy najpomer, azet.sk, pravda.sk, horoskop s bonusom, ehoroskop, zverokruh, partnersky, čínsky, www aktuality, na tyzden, horoskopy.sk, horoskopy.cz. Horoskop.cz, môj osud, azet, najpomer, sibyla, e horoskopy, na mesiac, topky, ehoroskopy, zajtrajší, nový čas, php, pokec. Bleskovky, moderný, od valiky, pravda, sme, dennyhoroskop, podľa dátumu, numerológia, osobný, astrológia, online. Horoskopz, horoskop e, horozkop, az horoskopy, diva, horoskoú, čínsky partnerský horoskop, najlepšie. Na pozajtra, mondeo, sybila, nový čas pre ženy, pre mužov, tarot, zoznam, a-z, aktualne, láska. Ehoroskop, zadarmo, na pondelok, utorok, stredu, štvrtok, piatok, sobotu, nedeľu, karty, horoskoy, na cely. Cas.sk, ročný, na každý deň, zdarma, na vikend, rehot, pozri.sk, numerologický, erotický, horoskop sk.

5 UDALOSTÍ

Top